Photo by Kersti Niglas

SÕJA KÕRVAL ÜRITUSTE KORRALDAMINE AITAB INIMESTEL MÕTTED MUJALE VIIA

Sõja alguses tekkis erinevatel ettevõtetel küsimus, kas on üldse eetiline korraldada sündmust, kus inimestel on lõbus, naerdakse ja tuntakse end hästi,” ütles Soulteam’i asutaja Triinu Toomela, kes on üle 15 aasta korraldanud sündmusi, loonud imelisi loovlahendusi, juhtinud vägesid ja mägesid. „Püüdsime juba sõja algusest läbi erinevate tegevuste inimesi kokku tuua ja mõelda sellele, kuidas saame inimesi aidata ja panustadajust ettevõtte kontekstis. Mõtlesime näiteks korraldada erinevaid töötubasid, mis on heategevusliku alatooniga, kuhu saavad ettevõtete inimesed ise päriselt panustada, et Ukrainat aidata.

Triinu Toomela on Soulteam’i hing ja asutaja. Üle 15 aasta on Triinu korraldanud sündmusi nii, et isegi detailid ei suuda temaga sammu pidada, sest ta näeb ette isegi seda, mida olemas veel ei ole.

 

Toomela tugevaim külg on jääda rahulikuks ja leida lahendus igas olukorras. Hetkel on sündmuste korraldaja sõnul põhiteema see, et ettevõtete juhid ei tea, kas, kuidas ning milline peaks olema Ukraina sõja keerises sündmuste korraldamise eetika. „Just sellisel hetkel, kus maailm on ebaselge, vajavad ka inimesed meie ümber, kellel on hetkel kõik hästi toetust, inspiratsiooni ja tõuget selleks, et neil oleks jõudu, motivatsiooni ja head tahtmist toimetada,” rääkis ta. “Ei tasu ka oma inimesi ära unustada.“

Keerulistel hetkedel on vaja kokku tulla

Just keerulistel aegadel on vaja kokku tulla ja olla koos. “Kõik algab ettevõtte eesmärgist, mille jaoks sündmust üldse korraldatakse, sest lihtsalt peo pärast ei ole mõtet üldse seda organiseerida,” lausus Toomela. “Pigem on seal turunduslikud ja ärilised eesmärgid.”

 

Selleks, et neid saavutada ei saa ettevõtte juht üksinda Toomela sõnul midagi ära teha. “Tema selja taga on ikka tema tiim, kes koos toimetades neid eesmärke saavutab,” sõnas ta. “Ja tavapäraselt on kokkutuleku või peo eesmärgiks oma tiimi tunnustamine selle eest, mida nad on teinud. Et neid tänada, motiveerida, inspireerida ja märgata. Ega niisama ei ole ütlus, et kõige paremad kokkulepped sõlmitakse saunalaval.”

 

Kui inimesed oma igapäevarutiinidest ja -tööst välja tuua, siis tekib erinevaid kokkupuutepunkte just emotsionaalses aspektis. “Ja need panevadki meid aina rohkem leidma lahendusi, otsima uusi koostöövõimalusi, suhtlema vabalt – see on nende sündmuste tegelik eesmärk, mille jaoks neid teha,” lisas Toomela.

Pealinn on suurepärane sündmuste korraldamise paik

Tallinn pakub Toomela sõnul suurepäraseid võimalusi sündmuste korraldamiseks. “Praegu oleme näiteks Snelli pargis, lisaks on meil imeline Kadrioru park, Mustamäe parkmets, kus tegelikult saab teha mõnusaid väliüritusi,” kirjeldas ta.

 

Lisaks on ka erinevaid sündmuste kohti siseruumides. “Näiteks Noblessneri sadamalinnak, mis pakub meeletult erinevaid võimalusi,” jätkas Toomela. “Alates Kai kunstikeskusest või PROTO avastustehasesest kuni Kadrioru lossini välja saab organiseerida meeletult ägedaid sündmuseid.”

 

Soulteam, kus Toomela töötab, on aktiivselt tegutsenud 2006. aastast. Nad on korraldanud ligi 2500 sündmust, mis on teinud õnnelikuks üle 100 000 inimese. Soulteam tegutseb igapäevaselt üle Eesti, kuid omavad kogemust sündmuste korraldamisel ka Baltikumis ning Soomes.

 

“Kohaliku kliendiga mõtleme hästi palju seda, kus kohas inimesed on juba käinud ning kus nad ei ole veel käinud, mis on nende jaoks uudsed kohad,” lisas Toomela. “Aga need, kes väljastpoolt siia tulevad, nendele on Tallinnas ja üldse Eestis hästi palju pakkuda. Meil on tulemas üks grupp noori siia ja üks väga äge asi, mida nendega teeme on see, et viime nad Viru rabasse. Looduslikud kohad on ka sellised, mis nende jaoks vau-efekti tekitavad ja kui nad saavad rabalaukas ujuda – see on midagi teistsugust, mida mujal Euroopa linnades nad ei koge.”

Artikkel on avaldatud 29.07.2022 portaalis www.pealinn.ee