Foto_Martin Ahven
Foto: Martin Ahven
KUIDAS KORRALDADA TIPPTASEMEL SÜNDMUST KÕIKIDE ÄGEDATE ELEMENTIDEGA?

 

Sündmuste korraldamine kodus ega ka mõnes suuremas peokohas pole üldse keeruline, kui pidada silmas olulisi punkte. Ka koduses keskkonnas on võimalik korraldada professionaalne sündmus koos kõikide ägedate elementidega, mis inimestele pikalt meelde jäävad. Sündmuste korraldamise ekspert Triinu Toomela jagab enda varalaekast nõuandeid, kuidas korraldada üks igavesti äge pidu.

Mis sündmusega tegemist on?

Esmalt on oluline läbi mõelda, mis sündmusega on tegu. Kas see on jõulupidu, aastavahetuse tähistamine või hoopiski sünnipäev. Seejärel tasub mõelda, keda peole kutsuda ja millised külalised oma loomu poolest on. Kas nad on avatud meelega ja valmis kaasa tulema näiteks mõne temaatilise stiilipeoga või eelistavad klassikalisemat sündmust. Tihti on sündmusele oodatud nii vanemad inimesed kui nooremapoolsed tegelased. On tähtis mõelda iga külalisgrupi peale individuaalselt, et kõigil oleks sündmusel lõbus ning igaüks tunneks ennast hästi.

Kutsed olgu peo teemast lähtuvad

Alati on meeleolukas saada ilus kutse. Need võiksid lähtuda peo temaatikast. Kui on pidulik sündmus, on igati asjakohased kas meili teel või trükitud kujul saadetavad kaunid kutsed.

Menüü peaks sobima kõigile

Toitlustuse puhul on esimene asi panna kokku menüü, mis sobib kõigile. Selleks peaks uurima, kas mõnel inimesel on erisoovid toiduainete osas või toidutalumatused. Menüü oleneb paljuski ka sündmuse teematikast ja formaadist. Tuleb läbi mõelda, kas tegemist on püstijala sündmuse või lauas istumise sündmusega? Kas toit pakutakse käelt suupistetena või buffeelauas või tuuakse a’la carte käikudena lauda?

Kui on püstijalasündmus, pole mugav kasutada nuga. Sel juhul võiks pakkuda suupisteid, mida saab süüa kahvliga või näppude vahelt, näiteks takosid. Kui tegu on aastavahetusepeoga, kipub see venima pikemaks. Peab arvestama, et aastavahetusel kell 22 koju ei minda ja südaööstki võidakse kauem istuma või tantsima. Nii et on oluline, et kõht ei jääks tühjaks ka hilja õhtul.

Suurema seltskonna või sõndmuse puhul soovitab Toomela võtta appi kindlasti catering’i teenuse. Aga ka koju või väiksemale koosviibimisele on võimalik tellida baarmen, kes põnevaid jooke kokku segab ning neid külalistele serveerib.

Dekoratsioonid lisavad sündmusele vürtsi

Üks hea viis, kuidas oma koht sündmuseks valmis seada, on see ära kaunistada. Kaunistamisel tuleks taaskord arvestada sündmuse iseloomu ja temaatikaga. Paberketid, diskokuulid, lilled, õhupallid on vaid mõned asjad nimetatud sellest suurest valikust, millega saame iga koha pidulikumaks muuta.

Kui korraldate pidu kodus või mõnes väiksemas lokaalis, siis tuleks kindlasti veenduda, et kogu vajalik mööbel oleks olemas või vajadusel peaks midagi peoinventari rendist juurde tellima, sest kui oled plaanimas kaunist sündmust laudades istumisega koos kolmekäigulise õhtusöögiga, kuid kõigile külalistele istekohti ei jagu, siis see on pettumus kogu seltskonnale ja tekitab ebamugavust eelkõige peo korraldajale.

Lisategevused kõikidele vanusegruppidele

Programmi planeerimisel tuleb arvestada kohale tulnud külalistega. Koduste sündmuste ja õdusate talveõhtute puhuks on palju põnevaid lauamänge ja seltskondlike tegevusi, mida sõpradega koos mängida saab. Küll aga peaks siingi arvestama, et tegevust jaguks igale vanusegrupile ning alati on hea, kui on ka konkreetne inimene, kellele vastavate mängude läbiviimine on usaldatud. Tema peaks kindlasti teadma mängude reegleid ning oskama inimesi ka vajadusel juhendada. Suuremate pidude puhul aitavad peo õnnestumisele kaasa õhtujuhid ja seltskondlike mängude käimatõmbajad.

Artikkel on avaldatud 28.12.2022 Õhtulehes