Soulteam_sündmuste-korraldamine_Ensto-Ensek-60_3
KUIDAS KORRALDADA TÖÖKOLLEKTIIVILE LÕÕGASTAV, KUID SAMAS MEELDEJÄÄV VÄLJASÕIT? 

Töötajate ühised väljasõidud on suurepäraseks võimaluseks meeskonna sidumiseks ning ühtekuuluvustunde tugevdamiseks. Väljasõitudel on võimalik läbi viia erinevaid tegevusi tavarutiinist väljaspool ning teha kolleegidega koos midagi vahvat, mis ühendab ning loob võimalused omavahelise suhtluse aktiveerimiseks. Kuidas ja kuhu aga meeskonnaga väljasõit korraldada? Nõu annab sündmuste korraldamise ekspert Triinu Toomela.

Toomela sõnul meeldivad väljasõidud töötajatele väga, sest see on värskendav vastand rutiinsetele igapäevatoimetustele tavapärases töökeskkonnas ning annab tihtipeale uusi mõtteid, ideid ja vaatenurki kogu tiimile.

Kui meeskonnas on palju erinevate soovidega inimesi, näiteks üks tahab minna spaasse ja teine rabamatkale, siis võiks leida sellise koha, mis pakub mõlemat. Näiteks nagu Laulasmaa – kõigepealt saab teha metsas ühe mõnusa jalutuskäigu ning seejärel lõõgastuda spaas.

Kui korraldada väljasõit kaugemale, mida võiks silmas pidada?

„Eelkõige võiks silmas pidada meeskonna enda soove ning sündmuse eesmärki. Siis saab leida juba vastavad lahendused ka kogu väljasõidu organiseerimiseks nii, et need annaksid soovitud tulemusi,“ sõnab Toomela. Väljasõitude puhul võiks Toomela sõnul olla transpordi aeg maksimum 1/3 ajast, mis on väljasõidule planeeritud.

Kui jutt on paaripäevastest sündmustest ja ees ootab pikem sõit, siis tasuks mõelda sellele, et inimestel oleks tee peal süüa ja juua, et meel ikka rõõmus ning ergas püsiks. Transpordivahendites saab korraldada ka erinevaid mänge ja teha näiteks vahepeatuseid tee peal, kus tuleb samuti mõni ülesanne lahendada.

Natuke on ajale jalgu jäänud see mõtlemine, et sündmuse programm saab alguse siis, kui ollakse jõudnud sündmuse toimumise paika. Kui ees on pikem sõit, siis jääb tee peale kindlasti mõni eriline paik või tegevus, mida saab edukalt integreerida sündmuse sisse

Tegevused võivad olla ajastatud selliselt, et hommikul hakatakse töölt liikuma, tee peal tehakse erinevaid tegevusi, näiteks nagu kanuusõit, minigolf, matkamine vms ja õhtusöögiks ning sauna ajaks jõutakse alles ööbimise paika. Kõik ei pea olema alati tavapärased lahendused ja sündmuste puhul tuleks olla leidlik.

Mõned ideed, kuidas ja kuhu Eestis meeskonnaga väljasõit korraldada

Toomela soovitab mõelda kõigepealt selle peale, et mis on sündmuse eesmärk, millistes paikades tiim juba käinud on, mida nad järgmisena soovivad teha ja mis on meeskonnaliikmete huvid. Ta toob näitena, et tema enda ettevõtte traditsiooniks on kogu tiimile kaks korda aastas väljasõite korraldada.

Väljasõidu asukohta võiks vaadata selle järgi, mis inimestele huvi pakub ning eelkõige tuleks lähtuda tiimist. Konkreetsetest asukohtadest toob Toomela välja Viru raba, kuhu saab minna pooleks päevaks matkama, ujuma ning näiteks metsas kohapeal valminud lõunat sööma. Neid kohti kuhu minna ja formaate, mida teha, on tõesti lõputult. Tuleb vaid valida oma tiimile sobivaim,” sõnab ta.

Väljasõite ja uusi lähenemisi ei tasu Toomela sõnul karta. Tuleb tunnetada oma inimesi ja neid asju, sündmuseid ning tegevusi, millega töötajad kaasa lähevad ning millest nad inspiratsiooni ja innustust saavad, sest igas uues paigas, tegevuses või sündmuses on midagi avastada, vaadata ja kogeda.

Artikkel on avaldatud 10.08.2022 portaalis Õhtuleht